packnet elma filesi

Elma Filesi

İmalat Sanayinde Paketleme Sistemleri

Üretici ve dağıtıcılar için ürünlerin imalat sonrasında güvenle saklanması ve tedarik sürecinde muhafaza edilmesi en az üretim kadar önemli ve hassas noktalardan biridir. Sadece üreticilerden ziyade tüketici bireyler için de ehemmiyet gösterilen konular arasında yerini almaktadır.

Ürünlerin ambalaj ve paketlenme işlemleri kalite ile entegre edilerek yapılmak zorundadır. Aksi halde ürünler ve transfer aşamaları sekteye uğramaktadır. Ambalaj ve paketleme sanayi denince akla gelen ilk seçeneklerden biri fileli paketleme sistemleridir. Fileyle ambalaj kullanımı imalat sanayinden uzun süredir kaliteli sonuçlar veren paketleme sistemlerinden biri olmaya devam etmektedir. Gündelik hayatımızda elma filesi ya da patates filesi sıkça karşılaştığımız bilindik paketleme yöntemlerinden biridir. En temel olan bu paketleme sistemi aslında ambalaj sanayisinin sadece belli bir kısmını oluşturur.

File Paketleme Sistemleri

File paketleme sistemleri basit ve kullanım bakımından dayanıklı temel ambalaj yöntemlerinden biridir. Ağzı mühürlü olarak kullanılan versiyonları market ve çeşitli gıda tedarikçileri içerisinde yerini alır. Elma filesi veya soğan filesi en yaygın olarak gördüğümüz file kullanılan ürünlerdendir. Bu tarz ürünler ülkemizde büyük fabrika ve kuruluşlar tarafından üretilmektedir. Bilindik firmaların başında kaliteli üretim yapma politikasını benimseyen pack&net gelmektedir. Firma uzun yıllardır paketleme ve ambalaj sektöründe öncü olup, global hizmet vermektedir. Tüp koruma filesinden, elma filesine kadar akla gelen her çeşit file pack&net tarafından üretilmektedir.

pack&net  ekstude plastik file üretiminde sektörünün öncü ve güvenilir firmaları arasında yer almaktadır. GEPOSB Gebze Plastikçiler OSB’de yer alan üretim tesisiyle ekstrude plastik file tedarik etmek isteyen firmalara hizmet vermektedir. Pack&net tarafından üretilen ekstrude plastik file ürün çeşitleri pazarın ve müşterilerin talepleri doğrultusunda oldukça geniş yelpazededir. Ürünler çeşitli kategorilere ayrılmıştır. Gıda kategorisindeki ürünler; sarımsak ve soğan filesi, flatnet filesi, paketleme filesi, promosyon filesi, elma filesi, punnet şale filesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Endüstriyel kategori ürün ve hizmetleri; şişe koruma filesi, metal koruma filesi, tüp koruma filesi, seramik koruma filesi, endüstriyel fileler, seperatör ara yüzey koruma filesidir. Tarım ve ormancılık ile ilgili hizmet ve ürünler; kemirgen koruma filesi, fidan koruma filesi, gövde koruma filesi, fidan koruma tüpü, fidan koruma rulo tüpü olarak karşımıza çıkar. Son hizmet kategorisinde ise inşaat ve yapı alanında kullanılan güvenlik filesi emniyet alan perdesi yer almaktadır. pack&net yılların birikimiyle tüm bu ürün çeşitliliği sayesinde yüzlerce firma ile çalışarak yurtiçi ve yurtdışına file teminatı sağlamaktadır.

Elma Filesi Kullanmanın Faydaları

Plastik file kullanımı birçok alanda fayda sağlamakla birlikte en uzun süreli ve temel kullanım alanı kuru gıdaların, meyve ve sebzelerin paketlenmesidir. Sarımsak, soğan, patates ve elma gibi ürünlerin paketlenmesinde file kullanımı sık rastlanan ve tercih edilen yöntemlerden biridir.

Elma filesi kullanımının üretici, tedarikçi ve son kullanıcı açısından çeşitli faydaları bulunmaktadır. Bu faydalar şunlardır:

  • Meyve ve sebzelerin içinin görülmesini sağlar. Bu sayede tüketici alacağı gıdayı görebilir.
  • Meyve, sebze ve kuru gıdaların hava alması sağlar. Hava alımı sonucunda deforme olmaz ve bozulma işlemi gerçekleşmez.
  • File kullanımı sayesinde ürün ve gıdanın ömrü uzar ve raf ömrü artar.
  • Fileler yırtılma, kopma veya deforme olma konusunda dayanıklı oldukları için sağlam bir ambalajlama yöntemidir.
  • Fileler tutuş ve taşıma bakımından tüketicilere taşımadan ve kullanımda kolaylık sağlar.
  • Fileler mühür sistemi ile çeşitli gramajlara bölünüp paketlemede kullanılabilir. Bu sayede alım yapacak tüketiciye kolaylık sağlanır.
  • Filelerin doğaya, tabiata ve geri dönüşüm olgularına faydası büyüktür. Çevre dostu ambalaj sistemi olarak karşımıza çıkar.

Yukarıda belirtilen maddeler sadece elma filesi kullanımının değil aynı zamanda paketlemede ekstrude plastik kullanımının faydalarıdır. Plastik file kullanımı gerek elma filesi olarak gerekse çeşitli meyve ve sebzelerin paketlenmesinde yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir.  Ambalaj ve paketleme alanlarında kullanılan plastik filelere pack&net üzerinden ulaşmak mümkündür. Sahip olduğu makine parkurları ve imalat teknolojisiyle müşteri ihtiyaçlarını karşılamakta sınırsız alternatif üretebilmektedir.

Ekstrude plastik file ihtiyaçlarınızın belirlenmesinde teknik destek de sağlayan pack&net firmasına web sitesindeki iletişim kanallarından 7/24 ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
pack&net

Diğer Haberler

İnşaat Güvenlik Filesi

İnşaat Güvenlik Filesi

İnşaat Güvenlik Filesi veya İnşaat Güvenlik Ağı, muhtelif  mekanlarda insan, eşya veya çeşitli cisim düşmesine karşı alınan bir güvenlik sistemidir. Tehlike oluşturan alanlarda yatay veya dikey

Devamını Oku »
packnet elma filesi

Elma Filesi

İmalat Sanayinde Paketleme Sistemleri Üretici ve dağıtıcılar için ürünlerin imalat sonrasında güvenle saklanması ve tedarik sürecinde muhafaza edilmesi en az üretim kadar önemli ve hassas

Devamını Oku »