Fidan Koruma Tüpü

Sert hava koşullarına dayanaklı fidanlar yetiştirmek için üretilen ideal tüplerdir. Kullanıma hazır şekli ile mükemmel dengeyi sağlar. Filenin deliksiz alt bölgesi, bitkinin gelişimi için gerekli sıcaklığı kök ve gövde kısmında hapsederken, üst bölgesindeki gözenekli yapısı, bitki yapraklarının yeterli miktarda
hava sirkülasyonunda kalmasını sağlar. UV Stabilizatörü nedeniyle uzun yıllar kullanılır.

Fidan Koruma Tüpü Kullanım Alanları

Fidan koruma tüpü, adından da anlaşılacağı gibi fidanları çeşitli dış etkenlerden korumak amacıyla üretilmiş bir üründür. Ürün fidan koruma kılıfı, fidan koruma aparatı, fidan koruma muhafazası ve meyve fidanı koruma tüpü olarak da adlandırılmaktadır. Fidanlara birçok faydası bulunan tüp tarım alanında üretim yapan herkes için kurtarıcı olmaktadır.

Ceviz, Badem, Üzüm, Üzüm Bağları, Elma, Portakal, Mandalina, Avokado, Mango, Kivi, Limon, Kiraz vb. tüm meyve fidanları için ideal koruma ürünüdür. 

Fidan Koruma Tüpü, Meyve Fidanı Koruma Tüpü, Fidan Koruma Kılıfı, Fidan Koruma Borusu, Fidan Koruma Aparatı, Fidan Koruma Muhafazası olarak da adlandırılmaktadırlar. 

Neden Fidan Koruma Tüpü

Fidan koruma tüpü kahverengi, bej, yeşil, mavi ve beyaz gibi çeşitli renklerde üretilmektedir. Ürünün uzunluğu 40 cm, 50 cm, 60 cm, 80 cm ve 120 cm olarak değişiklik göstermektedir. Ürün genişliği 15 cm, 17 cm ve 20 cm ölçülerinde olurken çapı 100 mm, 120 mm, 140 mm olarak değişmektedir. Ağırlık 80 – 90 – 120 – 150 gr/m iken ürünün gözenekleri 2×5 mm ve 3×7 mm ölçülerinde üretilmiştir.

Fidan koruma tüpü, fidanı kimyasal ilaçlamalara karşı korumaktadır.

Haşereleri fidandan uzaklaştırır.

Mekanik- makine misina hasarlarına karşı etkin koruma sağlar.

Fare gibi kemirgen birçok hayvanın yanı sıra tavşan, keçi, köpek gibi hayvanlardan da fidanı korumaktadır.

Her mevsimin yaşandığı Türkiye’de çok sayıda olumsuz hava şartlarına maruz kalınabiliyor. Bu hava olaylarından don oluşumu ve dolu yağması gibi durumlardan fidanı korur. Ayrıca çok sıcak havalardan ve sert rüzgarlardan da korumaktadır.

Renk

Yeşil, Kahverengi, Bej, Beyaz, Mavi

Ağırlık

80 - 90 - 120 - 150 gr/m

Gözenek Ölçüsü

2 x 5 mm, 3 x 7 mm

Previous
Next

Uzunluk

40 cm, 50 cm, 60 cm, 80 cm, 120 cm

Genişlik

15 cm​, 17 cm​, 20 cm

Çap

100 mm, 120 mm, 140 mm

İhtiyaçlarınıza en uygun ekstrude file ürünlerimizle yanınızdayız..

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilir ya da bizi hemen arayabilirsiniz.