Kemirgen Koruma Filesi

Kemirgen koruma filesi, açık alanlara dikmiş olduğunuz fideleri ve üzüm bağlarını tavşan, keçi gibi küçük kemirgen hayvanlara karşı korur. Güneş Işığının geçmesini sağlayan gözenekli yapısı sayesinde kuvvetli ve sağlıklı bitkilerin yetişmesine katkı sağlamaktadır. İstenmeyen yabani otlara ve filizlere karşı da ekstra koruma sağlar. UV Stabilizatörü nedeniyle uzun yıllar kullanma imkanı sağlar.

Kemirgen Koruma Filesi Kullanım Alanları

Açık alanlara dikilen fideler, yetiştirilen sebze ve meyveler pek çok sebepten dolayı zarar görmeye müsaittirler. Ortaya çıkan bu olumsuz durumlar hava şartlarından kaynaklandığı gibi bazı hayvan türlerinden ve ilaçlamalardan dolayı da meydana gelmektedir. Bundan dolayı tarım yaparken yetiştirilen ürünleri korumak için ufak ama etkili önlemler alınabilir. Bu önlemlerden biri de kemirgen koruma filesidir.

Kemirgen koruma filesi dikilen çeşitli fideyi ve üzüm bağlarını korumada oldukça etkilidir. Ürün, bu tarım ürünlerini fare gibi kemirgenlerin yanı sıra köpek, tavşan, keçi gibi hayvanlardan da korumak için kullanılır. Tarımda yabancı otların gelişimini engellemek amacıyla kullanılan herbist illaçlar yabancı otların gelişimine engel olduğu gibi bitkiler için de öldürücü bir etkiye sahiptir. File, herbisit ot ilaçlamalarından da bitkiyi korumaktadır.

Ürün çeşitli hastalık ve haşerelere karşı da bitkileri korumaktadır. Mekanik-makine misina hasarlarına karşı etkin koruma sağlar. Don ve dolu gibi olumsuz hava şartlarına karşı koruyucudur. Ayrıca aşırı sıcak havalara ve sert rüzgâra karşı da yüksek koruyucu özelliği vardır. Üründe bulunan UV Stabilizatörü sayesinde uzun yıllar kullanılabilir olması da önemli özelliklerinden biridir.

Neden Kemirgen Koruma Filesi?

Kemirgen koruma filesi birçok yönden kullanıcılara fayda sağlar. Hem sağlıklı ürünler yetişmesine olanak verir hem de zamandan tasarruf ettirir. Ürün, bitkilerin sağlıklı ve kuvvetli olması için gereken güneş ışığını geçiren gözenekli bir yapıdadır. File mikro-sera etkisi yaratarak bitkileriniz için daha az sulama ve budama gerekir. Bitki ve fideler sağlıklı olmalarının yanı sıra hızlı bir şekilde büyürler. Böylece erken hasat elde edilmesine olanak sağlar.

Kemirgen koruma filesi mavi, yeşil ve siyah olmak üzere 3 farklı renkte üretilmektedir. Ürünün uzunluk ölçüleri 40 cm, 50 cm, 60 cm ve 100 cm arasında değişiklik göstermektedir. Filenin genişliği 22 cm olup, çapı da 140 mm olacak şekilde üretilmektedir. Ürün ağırlığı 40 gr/m ~ 65 gr/m olarak değişmektedir. Filenin gözenek ölçüsü 8×8 mm ~ 9×9 mm aralığındadır.

Renk

Mavi, yeşil, siyah

Ağırlık

40 gr/m ~ 65 gr/m

Gözenek Ölçüsü

8 x 8 mm ~ 9 x 9 mm

Previous
Next

Uzunluk

40 cm, 50 cm, 60 cm, 100 m

Genişlik

22 cm​

Çap

140 mm​

İhtiyaçlarınıza en uygun ekstrude file ürünlerimizle yanınızdayız..

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için aşağıdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilir ya da bizi hemen arayabilirsiniz.